Aktualności

ARiMR otwiera swoje placówki – pierwszy etap

14 maja 2020

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane biura
w oddziałach regionalnych. Od najbliższego poniedziałku na miejscu rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych.

czytaj dalej...

Komunikaty lekarzy Weterynarii

12 maja 2020

Komunikaty Lekarzy Weterynarii.

czytaj dalej...

229 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

04 maja 2020

Chociaż w tym roku rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja obchodzona była inaczej, data ta nadal jest bardzo ważna dla wszystkich Polaków.

Niech pamięć o naszym wielkim osiągnięciu, jakim była pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa zasadnicza, doda nam sił w tych ciężkich czasach i da nadzieję, że bez względu na to jakie wyzwania przyniesie jeszcze przyszłość, będziemy w stanie przejść je zjednoczeni razem jako naród.

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Symbolicznie, przy ziemi katyńskiej, kwiaty złożyli Wójt Gminy, Sekretarz Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy. Po złożeniu kwiatów odprawiona została Msza Święta za naszą Ojczyznę (z intencji Wójta i Rady Gminy), którą poprowadził ks. Stanisław Guzy.

 

czytaj dalej...

Informacja

30 kwietnia 2020

Darmowa pomoc psychologiczna

22 kwietnia 2020

Darmowa pomoc psychologiczna w ramach grup wsparcia „Równoważnia"

Fundacja ADRA, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lęku wywołanego pandemią wirusa COVID-19, uruchamia grupy wsparcia online prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Z doświadczeniem wzmożonego napięcia emocjonalnego bardzo trudno jest sobie  poradzić. Natłok myśli, zastanawianie się jak odnajdziemy się na rynku pracy po ustaniu pandemii, jak będziemy dalej funkcjonować w zmienionej rzeczywistości - to problemy, z jakimi zmaga się od pewnego czasu większość Polaków.

Fundacja proponuje udział w grupie wsparcia w czasie, gdy izolacja, w jakiej żyjemy od jakiegoś czasu, a także kwarantanna, jakiej poddani są niektórzy z nas, mają niebagatelny wpływ na wszystkich. Dzięki grupie można bezpiecznie i anonimowo podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. Można tu spotkać ludzi, którzy przeżywają te same problemy, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i wesprą.

Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego życia - uważa Magda Matuszewska, koordynator akcji Fundacji ADRA Polska.

Do tej pory chętnych do prowadzenia grup zgłosiło się sporo. To psychologowie, trenerzy, doradcy zawodowi i terapeuci. Grupy wsparcia działać będą w oparciu o model, dzięki któremu pod „skrzydłami" jednego mentora wsparciem może zostać objętych aż 144 osoby. Już teraz przewidujemy, że liczba beneficjentów (osób, którym udzielane będzie wsparcie) może być bardzo duża. Dlatego też nabór do grup wsparcia pozostanie stale otwarty.

 

Mentor -  przygotowuje moderatorów do odpowiedniego prowadzenia grup, udziela wsparcia w trakcie trwania projektu.

Moderator - dba o wsparcie dla grup zgodnie z ich założeniami i w oparciu o wskazówki udzielane przez mentora.  

Beneficjent / osoba szukająca wsparcia - może się zgłosić już dziś. Wystarczy wypełnić formularz, który ułatwi moderatorom utworzenie odpowiednich grup tematycznych.

Spotkania grup wsparcia odbywać się będą online i wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział w nich jest bezpłatny.

 

Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia"?

- wejść na stronę www.adra.pl/kryzys

- wypełnić krótki  formularz

- poczekać na kontakt ze strony Fundacji.

Osoby, które mają wykształcenie psychologiczne, psychoterapeutyczne lub ukończone szkolenia związane z coachingiem  i doradztwem zawodowym Fundacja ADRA zaprasza do współpracy w projekcie na zasadach wolontariatu jako moderator grupy lub mentor. CV należy wysyłać na adres rekrutacja@adra.pl.

 

Osoba do kontaktu:

Magda Matuszewska
+ 48  691 394 950
mmatuszewska@adra.pl
ADRA Polska | www.adra.pl 

 

czytaj dalej...

Specustawa funduszowa

22 kwietnia 2020

 

< 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

width=
Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
http://med4treat.top