Aktualności

Informacja

09 kwietnia 2020

I N F O R M A C J A

 Od 1 kwietnia br. rozpoczęła się realizacja najważniejszych instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców, którzy  w wyniku epidemii znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.

W chwili obecnej Powiatowy Urząd Pracy w Przeworsku dysponuje środkami przeznaczonymi na niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców.

Wnioski można składać poczta tradycyjną lub e-mailową na adres Urzędu.

Szczegółowe informacje pod linkiem:
https://przeworsk.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza

 

Uwaga!

08 kwietnia 2020

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia i e-wnioski

30 marca 2020

W tym roku rolnicy po raz trzeci składają wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet. Utrzymana została także możliwość złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.

 

czytaj dalej...

Informacja

27 marca 2020

INFORMACJA

            Urząd Gminy w Jaworniku Polskim  informuje, że obowiązuje zakaz handlu na placu targowym, w związku z epidemią koronawirusa.

 

Nieodpłatna pomoc prawna

19 marca 2020

Nieodpłatna pomoc prawna od 17.03.2020 roku do odwołania
Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie są  udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość wyłącznie przez  telefon (praca zdalna) raz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie są  udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość wyłącznie przez  telefon (praca zdalna)

czytaj dalej...

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

18 marca 2020

Informacja w załączeniu.

czytaj dalej...

Informacje dla osób wracających z zagranicy

18 marca 2020

Podstawowe informacje dla osób, które wracają z zagranicy i bezwzględnie są obowiązane do kwarantanny domowej:

-        Każda osoba chcąca przekroczyć granicę musi w karcie lokalizacyjnej podać dokładny adres, gdzie będzie odbywać kwarantannę domową.

-        Policja będzie sprawdzać przestrzeganie kwarantanny pod wskazanym adresem w karcie lokalizacyjnej. Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny domowej wynosi: 5 000 zł

W przypadku, gdy osoba nie może z ważnych i uzasadnionych przyczyn odbywać kwarantanny domowej w swoim miejscu zamieszkania:

-        Ww. osoba pokrywa koszty kwarantanny we wskazanych przez właściwe Gminy (miejsca zameldowania w Polsce), w tym celu należy indywidualnie kontaktować się z Urzędem Gminy pod nr tel. 16 651 40 14 i ustalić kwestie odpłatności we wskazanych przez gminę miejscach, informację o cenach można również uzyskać w SANEPID.

Informację o chęci odbycia kwarantanny w wskazanym przez Gminę miejscu należy zgłosić do SANEPID Przeworsk pod alarmowym nr. tel. 501 417 415.

W przypadku, gdy Państwo mają trudną sytuację materialną i kwalifikują się do pomocy należy kontaktować się Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaworniku Polskim pod nr tel. 16 651 41 79, który udziela pomocy zgodnie z ustawą o pomocy społecznej wówczas badany jest dochód rodziny zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

W przypadku chęci kontaktu z psychologiem, PCPR w Przeworsku uruchomiło pomoc psychologiczną w formie telefonicznej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorem dyr. PCPR Ewa Rybczak, dostępna pod numerem telefonu: 16 6490910 w godz. 7.30 – 15.30, po 15.30 pod nr tel. 607084988.

czytaj dalej...

OGŁOSZENIE

16 marca 2020

SENIORZE

 W trosce o Twoje bezpieczeństwo apelujemy:

- unikaj skupisk ludzi, wszelkich wydarzeń gromadzących większą liczbę osób,

- nie korzystaj z komunikacji publicznej,

- nie wychodź do sklepu, apteki, przychodni itp.,

- rezygnuj z udziału w zajęciach grupowych.

 

Poproś rodzinę lub sąsiadów o pomoc w zrobieniu zakupów czy załatwianiu drobnych spraw.

W przypadku potrzeb zabezpieczenia pomocy w dostarczaniu żywności i leków dla samotnych osób starszych lub niepełnosprawnych proszę o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaworniku Polskim tel. 166514179, gops@jawornikpolski.itl.pl

< 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

width=
Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
http://med4treat.top