Aktualności

Darmowa pomoc psychologiczna

22 kwietnia 2020

Darmowa pomoc psychologiczna w ramach grup wsparcia „Równoważnia"

Fundacja ADRA, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lęku wywołanego pandemią wirusa COVID-19, uruchamia grupy wsparcia online prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Z doświadczeniem wzmożonego napięcia emocjonalnego bardzo trudno jest sobie  poradzić. Natłok myśli, zastanawianie się jak odnajdziemy się na rynku pracy po ustaniu pandemii, jak będziemy dalej funkcjonować w zmienionej rzeczywistości - to problemy, z jakimi zmaga się od pewnego czasu większość Polaków.

Fundacja proponuje udział w grupie wsparcia w czasie, gdy izolacja, w jakiej żyjemy od jakiegoś czasu, a także kwarantanna, jakiej poddani są niektórzy z nas, mają niebagatelny wpływ na wszystkich. Dzięki grupie można bezpiecznie i anonimowo podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. Można tu spotkać ludzi, którzy przeżywają te same problemy, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i wesprą.

Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego życia - uważa Magda Matuszewska, koordynator akcji Fundacji ADRA Polska.

Do tej pory chętnych do prowadzenia grup zgłosiło się sporo. To psychologowie, trenerzy, doradcy zawodowi i terapeuci. Grupy wsparcia działać będą w oparciu o model, dzięki któremu pod „skrzydłami" jednego mentora wsparciem może zostać objętych aż 144 osoby. Już teraz przewidujemy, że liczba beneficjentów (osób, którym udzielane będzie wsparcie) może być bardzo duża. Dlatego też nabór do grup wsparcia pozostanie stale otwarty.

 

Mentor -  przygotowuje moderatorów do odpowiedniego prowadzenia grup, udziela wsparcia w trakcie trwania projektu.

Moderator - dba o wsparcie dla grup zgodnie z ich założeniami i w oparciu o wskazówki udzielane przez mentora.  

Beneficjent / osoba szukająca wsparcia - może się zgłosić już dziś. Wystarczy wypełnić formularz, który ułatwi moderatorom utworzenie odpowiednich grup tematycznych.

Spotkania grup wsparcia odbywać się będą online i wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział w nich jest bezpłatny.

 

Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia"?

- wejść na stronę www.adra.pl/kryzys

- wypełnić krótki  formularz

- poczekać na kontakt ze strony Fundacji.

Osoby, które mają wykształcenie psychologiczne, psychoterapeutyczne lub ukończone szkolenia związane z coachingiem  i doradztwem zawodowym Fundacja ADRA zaprasza do współpracy w projekcie na zasadach wolontariatu jako moderator grupy lub mentor. CV należy wysyłać na adres rekrutacja@adra.pl.

 

Osoba do kontaktu:

Magda Matuszewska
+ 48  691 394 950
mmatuszewska@adra.pl
ADRA Polska | www.adra.pl 

 

czytaj dalej...

Specustawa funduszowa

22 kwietnia 2020

 

Informacja

09 kwietnia 2020

I N F O R M A C J A

 Od 1 kwietnia br. rozpoczęła się realizacja najważniejszych instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców, którzy  w wyniku epidemii znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.

W chwili obecnej Powiatowy Urząd Pracy w Przeworsku dysponuje środkami przeznaczonymi na niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców.

Wnioski można składać poczta tradycyjną lub e-mailową na adres Urzędu.

Szczegółowe informacje pod linkiem:
https://przeworsk.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza

 

Uwaga!

08 kwietnia 2020

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia i e-wnioski

30 marca 2020

W tym roku rolnicy po raz trzeci składają wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet. Utrzymana została także możliwość złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.

 

czytaj dalej...

Informacja

27 marca 2020

INFORMACJA

            Urząd Gminy w Jaworniku Polskim  informuje, że obowiązuje zakaz handlu na placu targowym, w związku z epidemią koronawirusa.

 

Nieodpłatna pomoc prawna

19 marca 2020

Nieodpłatna pomoc prawna od 17.03.2020 roku do odwołania
Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie są  udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość wyłącznie przez  telefon (praca zdalna) raz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie są  udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość wyłącznie przez  telefon (praca zdalna)

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
http://med4treat.top