Aktualności

Rekrutacja Gminnego Zespołu Żłobków w Jaworniku Polskim

26 czerwca 2018

Informujemy, że rekrutacja do Gminnego Zespołu Żłobków w Jaworniku Polskim na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 01 sierpnia br. i trwać będzie do  14 sierpnia br.
Karta zgłoszeniowa dostępna do pobrania w żłobku lub na stronie Gminy. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Jawornik Polski.

czytaj dalej...

Gminne Zawody Strażackie

17 czerwca 2018

W niedzielę, 17 czerwca, na stadionie w Jaworniku Polskim odbyły się, kolejne już, zawody strażackie. Wzięło w nich udział 7 jednostek. Uczestnicy stawili czoła kilku dyspcyplinom sportowym w których pokazali jak radzą sobi z czasem no i - przede wszystkim - udowodnili, że ich kondycja, szybkie myślenie i działania nadal będzie chroniło nas, mieszkańców, przed niebezpieczeństwem. 

czytaj dalej...

Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – szkolenia i doradztwo dla JST w woj. podkarpackim

15 czerwca 2018

W dniu 11.06.3018 r. odbyła się Debata oświatowa w ramach projektu „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – szkolenia i doradztwo dla JST w woj. podkarpackim”.

 W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele uczniów, rodziców oraz nauczycieli z naszych szkół oraz osoby reprezentujące instytucje organizacyjne.

Uczestnicy pracowali według metody World Cafe służącej wymianie informacji oraz pomysłów przez uczestników podzielonych na grupy przypisane do osobnych stolików.

 

czytaj dalej...

Dzień Dziecka 2018

01 czerwca 2018

Jest taki dzień w roku na który czeka z utęsknieniem każde dziecko. To 1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Obchodzony jest on w każdym kraju i kulturze.

Również w naszej gminnej społeczności odbyło się dzisiaj, tj. 30 maja, spotkanie z maluchami z gminy Jawornik Polski.  Zorganizowane zostało ono w Hadlach Szklarskich w Zespole Pałacowo - Parkowym.

Na najmłodszych mieszkańców czekało wiele atrakcji a organizatorzy zadbali by spędzony przez milusińskich czas był aktywny i pełen radości.

czytaj dalej...

Majówka pod Jaworem – regionalny przegląd zespołów śpiewaczych i tradycyjnych potraw

30 maja 2018

Degustacja potraw regionalnych, śpiew pieśni majówkowych i miłosnych w wykonaniu zespołów z okolicznych miejscowości oraz koncert zespołu Baciary - to tylko niektóre atrakcje jakie miały miejsce w niedzielę 27 maja w urokliwej scenerii Zespołu Pałacowo - Parkowego w Hadlach Szklarskich.

W słoneczne, niedzielne popołudnie, już po raz trzeci, miała miejsce Majówka pod Jaworem – regionalny przegląd zespołów śpiewaczych i tradycyjnych potraw. Wszelkie uroczystości towarzyszące majówce odbyły się w przepięknych zakątkach Zespołu Pałacowo – Parkowego w Hadlach Szklarskich. Wspaniały dworek z końca XIX wieku, zielony, pełen starych drzew park i staw u podnóża budowli. Idealne miejsce na takie imprezy.

 

czytaj dalej...

SZACOWANIE SZKÓD ŁOWIECKICH

16 kwietnia 2018

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2018 roku Ustawy z dnia 22 marca 2018 roku o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw, Wójt Gminy Jawornik Polski informuje, że zgodnie z art. 46 ust. 3 ustawy Prawo łowieckie, od dnia 1 kwietnia 2018 roku, wniosek o szacowanie szkód w uprawach i płodach rolnych wyrządzonych przez: przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny, w tym ustalenie wysokości odszkodowania, właściciel albo posiadacz gruntów rolnych składa do organu wykonawczego gminy właściwej ze względu na miejsce wystąpienia szkody, tj. do właściwego terytorialnie Wójta Gminy.

czytaj dalej...

Komunikat

05 kwietnia 2018

Komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii na temat planowanych w dniach 7 - 16 kwietnia szczepień lisów, oraz apel do hodowców trody chlewnej.

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.