Aktualności

Budowa placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze – Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2017-2020

27 października 2017

Rozpoczęto realizację zadania pt. „Poprawa estetyki i atrakcyjności miejscowości poprzez budowę placu przeznaczonego do organizacji spotkań kulturalnych i plenerowych obok budynku świetlicy Wiejskiej w m. Zagórze I etap”

 

czytaj dalej...

Informacja

27 października 2017

Nowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Hadlach Szklarskich

16 października 2017

    Na terenie byłej szkoły filialnej w Hadlach Szklarskich zaczęła funkcjonować szkoła mistrzostwa sportowego. Placówka wykorzystuje cześć do tej pory pustych pomieszczeń budynku w ramach podpisanej umowy. Pozyskane środki finansowe przeznaczone zostały na remonty bieżące, wymianę okien oraz realizację innych zadań inwestycyjnych gminy.

 

czytaj dalej...

Dotacje na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim oraz Zespole Szkół i Placówek w Manasterzu

16 października 2017

    Gmina Jawornik Polski złożyła wniosek do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Możliwość ta pojawiła się z w związku z wejściem w życie ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2017 r poz. 1774).

czytaj dalej...

Aktywne tablice dla szkół z terenu gminy Jawornik Polski

16 października 2017

     Szkoły podstawowe na terenie gminy otrzymają nowoczesny sprzęt multimedialny: tablice interaktywne, projektory, głośniki oraz interaktywne monitory dotykowe w ramach programu Aktywna tablica. Wartość projektu - 35 000 zł.

czytaj dalej...

Inteligentne zarządzanie energią w Gminie Jawornik Polski

28 września 2017

Inteligentne zarządzanie energią w Gminie Jawornik Polski, Hyżne i Żołynia poprzez budowę instalacji odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkańców gmin”

Dostawa wraz z montażem

W dniu 28 września 2017 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. w ramach Osi priorytetowej nr III „Czysta energia”, Działania 3.1, jeszcze w tym samym dniu ruszyły prace związane z przygotowaniem postępowania przetargowego.

Dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich - 9 959 829,58 zł

Wartość projektu - 12 946 980,20 zł

czytaj dalej...

2 miejsce w województwie – 13 milionów zł na montaż OZE

21 sierpnia 2017

    Gmina Jawornik Polski jako lider projektu wraz gminami partnerskimi w dniu 2 marca br. złożyła wniosek o dofinansowanie na instalację odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkańców tych gmin, na kwotę blisko 13 milionów złotych.
    W dniu 18 sierpnia Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego opublikował listę 69 rozpatrzonych wniosków wraz z punktacją z wyników oceny merytorycznej uzyskaną przez poszczególne wnioski.

czytaj dalej...

640 rocznica lokacji wsi Hadle

20 sierpnia 2017

    20 sierpnia br. na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich odbyły się uroczystości związane z 640. rocznicą lokacji wsi Hadle. W 1377 roku Hadle zostały założone przez Ładomira Wołoszyna na mocy przywileju udzielonego mu przez Władysława Opolczyka jako pierwsza w Polsce wieś na prawie wołoskim. Uroczystości rocznicowe odbywały się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.

czytaj dalej...

< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.