Aktualności

Kolejne 472 000,- zł na inwestycje drogowe

03 lipca 2017

     W ostatnim okresie Gmina Jawornik Polski zarówno z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego pozyskała kolejne środki na remont i modernizację dróg w Gminie Jawornik Polski.

czytaj dalej...

Rewitalizacja Gminy Jawornik Polski

14 czerwca 2017

Gmina Jawornik Polski przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji. Aby szczegółowo poznać sytuację Gminy Jawornik Polski oraz poznać Państwa zdanie na temat działań rewitalizacyjnych prosimy Państwa o czynny udział w konsultacjach społecznych.

czytaj dalej...

Majówka pod Jaworem 2017

01 czerwca 2017

    Hadle Szklarskie - w tym urokliwym, pełnym zieleni miejscu w ostatni majowy weekend 2017 roku odbyła się po raz drugi Majówka pod Jaworem - Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Tradycyjnych Potraw. Do Hadel przyjechały Zespoły, Stowarzyszenia i Koła Gospodyń wiejskich, które prezentowały się w dwóch konkursach: muzycznym i kulinarnym.

czytaj dalej...

Półkolonia 2017

26 maja 2017

Informujemy o możliwości zapisu dzieci na półkolonię.

 Półkolonia odbywać się będzie w Zespole Szkół w Jaworniku Polskim okresie wakacji br. od 24 lipca do 4 sierpnia. Łączny czas trwania półkolonii wynosi 10 dni roboczych. Uczestnikom zapewnione zostanie atrakcyjne spędzenie wolnego czasu wraz z wyżywieniem.

 

czytaj dalej...

Informacja

23 maja 2017

Urząd Gminy w Jaworniku Polskim informuje, że  ramach treningu w dniu 23 maja 2017r. o godz.13.00 i 13.15 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych na terenie gminy. W trakcie fizycznego włączenia systemów alarmowych zostaną wyemitowane:
o godz. 13.00 sygnał alarmowy- ,,ogłoszenie alarmu”,
o godz. 13.15 sygnał alarmowy- ,,odwołanie alarmu”,
Do przeprowadzenia próby wykorzystane zostaną   syreny uruchamiane ręcznie w punktach alarmowych.

Zaproszenie

16 maja 2017

Poszukiwani są młodzi ludzie, którzy posiadają zamiłowanie do przyrody, lubią nawiązywać kontakty i chcą aktywnie działań na rzecz dobra wspólnego. Mile widziani pasjonaci ekologii, a zwłaszcza tradycyjnych sadów i dawnych odmian drzew owocowych.

czytaj dalej...

Konstytucja 3 Maja

04 maja 2017

     226 lat temu, 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
     W naszej Gminie obchody Konstytucji 3 maja rozpoczęły się przed budynkiem Urzędu Gminy skąd uczestnicy udali się do Kościoła Parafialnego na uroczystą Mszę Świętą.

czytaj dalej...

< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.