Aktualności

100 tysięcy zł dla Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim

12 lipca 2018

100 000,00 zł - taka kwota zostanie zainwestowana w budynek Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim. Inwestycja ma na celu dobro osób, które mają trudności w poruszaniu się i tym samym ułatwić im funkcjonowanie na terenie wspomnianego obiektu.

Głównym założeniem projektu jest likwidacja barier uniemożliwiających niepełnosprawnym poruszanie się po obiekcie szkoły. Prace w ramach projektu mają ułatwić takim osobom pokonywanie  schodów, które dotychczas były dla nich przeszkodą.                                                   

47 943,07 zł, w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami, gmina uzyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych natomiast pozostałą część wygospodarowała z własnego budżetu.

W szkole, przy głównym wejściu, zostanie zamontowana platforma schodowa na szynie prostej. Dodatkowo planowane jest przystosowanie podłoża pod wykładzinę antypoślizgową oraz jej zakup i ułożonie w ciągu komunikacyjnym na parterze.

Dostosowanie obiektu jest możliwe dzięki udziale w projekcie „Likwidacja barier w budynku Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim”.

 

 

« Powrót do wszystkich aktualności

Zdjęcia:

Kliknij na miniaturkę aby powiększyć

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.