Aktualności

700 tysięcy złotych dla szkół na terenie gminy Jawornik Polski

12 lipca 2018

Szkoły zlokalizowane na terenie gminy Jawornik Polski otrzymają aż 700 000,00 zł dofinansowania na rozwój kompetencji informatycznych. W ramach pozyskanych środków wdrożone zostaną liczne działania, które będą ograniczać i zapobiegać przedwczesnemu kończeniu nauki, zapewnią równy dostęp do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego.

29 czerwca 2018 r. została podpisana umowa w ramach której szkoły zostaną wyposażone w technologie informacyjno-komunikacyjne w postaci m.in. przenośnych komputerów dla uczniów i nauczycieli, robotów w zestawie z tabletem i matą, drukarek, tablic itp. Dodatkowo klasopracownie będą wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne ułatwiające prowadzenie zajęć oraz zdobywanie prze młodzież wiedzy w łatwiejszy sposób.

Zostanie wdrożone Centrum Zarządzania Procesem Dydaktycznym, którego istotą jest wielopłaszczyznowe wspieranie uczniów i nauczycieli w procesie nauczania i uczenia się m.in. w oparciu o rozpoznanie indywidualnych predyspozycji i stylów uczenia się dzieci. 

Uzyskana, w ramach dofinansowania, kwota pozwoli również na stałe podwyższanie kwalifikacji nauczycieli i uczniów - a to dzięki możliwości uczestniczenia w szkoleniach dostosowanych do ich potrzeb.

« Powrót do wszystkich aktualności

Zdjęcia:

Kliknij na miniaturkę aby powiększyć

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.