Aktualności

Dożynki Gminne w Zagórzu

15 sierpnia 2018

Pomimo deszczowej aury Msza Święta dziękczynna zebrała w kościele wielu wiernych. W ramach podzięki za tegoroczne zebrane plony każde sołectwo przygotowało wspaniałe wieńce - niezwykle oryginalne i pracochłonne.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się do Zagórza, gdzie miała odbyć się część artystyczna. Na samym początku przemówienie wygłosił Wójt Gminy Jawornik Polski - Pan Stanisław Petynia. Następnie na scenę wyszły lokalne zespoły - Jawor, Klika z Jawornika, Hadlanie a także nasz rodzimy kabaret. W trakcie występów Mieszkańcy, zgodnie z tradycją, zasmakowali chleba wraz miodem.

Były wspólne śpiewy i uśmiechy za sprawą kabaretu. Ale to był zaledwie przedsmak tego co miało nastąpić. O godz. 17:00 na scenie pojawił się, wszystkim znany, kabaret Rak. Bawili oni wszystkich zarówno śpiewem jak i anegdotami. Ich repertuar na tyle spodobał się wszystkim, że owacjami zostali zmobilizowani do pozostania na scenie znacznie dłużej aniżeli było to przewidziane.

O godz. 19:30 rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Legato.

Wszystkim Uczestnikom dzisiejszego święta dziękujemy za aktywne uczestniczenie a ci, którzy nie mogli być osobiście mogą prześledzić przebieg na dołączonych zdjęciach.

Więcej zdjęć na stronie GOK - zapraszamy do oglądania.

« Powrót do wszystkich aktualności

Zdjęcia:

Kliknij na miniaturkę aby powiększyć

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
http://med4treat.top