Aktualności

Półkolonia 2017

26 maja 2017

Informujemy o możliwości zapisu dzieci na półkolonię.

 

Półkolonia odbywać się będzie w Zespole Szkół w Jaworniku Polskim okresie wakacji br. od 24 lipca do 4 sierpnia. Łączny czas trwania półkolonii wynosi 10 dni roboczych. Uczestnikom zapewnione zostanie atrakcyjne spędzenie wolnego czasu wraz z wyżywieniem.

 Harmonogram półkolonii obejmuje następujące wyjazdy:

           1.       Wycieczka do Warszawy z uwzględnieniem

a)     Centrum Nauki Kopernik

W Centrum znajduje się 6 wystaw stałych, jedna wystawa czasowa i ponad 400 eksponatów.

Różnorodność eksponatów zgromadzonych na kilku tysiącach metrów kwadratowych stwarza przestrzeń, w której każdy ma szansę dokonać odkrycia. Tu każdy samodzielnie wybiera swoją ścieżkę zwiedzania i decyduje, jakie chce przeprowadzić doświadczenia i w jakiej kolejności. Warto zwrócić się do animatorów, pracujących w każdej galerii, którzy chętnie objaśnią działanie eksponatów i opowiedzą o zjawiskach naukowych.

Eksperymentowanie w Koperniku pozwala młodzieży odkryć w sobie pasje, samodzielne eksplorowanie eksponatów daje poczucie wolności, budzi emocje i zaangażowanie.

b)       Muzeum Powstania Warszawskiego

Placówka dokumentuje historię powstania warszawskiego, przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne. Są one bardzo przydatne w dotarciu do jednego z głównych jego adresatów, jakim jest młodzież, pozwalają także w sposób inspirujący opowiadać o historii i patriotyzmie.

2.       Wycieczka do Zakopanego

a)     Głównym punktem wyprawy będzie trasa na Gubałówkę. Jest  to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Można tutaj zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego.

b)    Dzieci skorzystają również z pobliskich basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej o temperaturze wody  od 34°C do 38°C . Jest to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży dlatego też niemal wszystkie atrakcje podporządkowano ich potrzebom. Zjeżdżalnie: kręta Anaconda, superszybka zjeżdżalnia Turbo – Pontonowa oraz najłagodniejsza zjeżdżalnia Rodzinna, wszystkie o łącznej długości ponad 300m. W nieckach Strefy Zabawy umiejscowiono m.in.: karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, rwącą rzekę gejzery. W strefie znajdują się również wanny jacuzzi.

3.       Wycieczka do Łańcuta

a)       Zwiedzanie Zamku w Łańcucie jako jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

b)       Następnym etapem będzie pobyt na basenie w Łańcucie

Basen sportowy o wymiarach 25m x 12m z brodzikiem dla dzieci młodszych oraz zjeżdżalnią o długości 60m oraz dwa jacuzzi.

4.       Wycieczka do Rezerwatu Przyrody  Prządki

a)       Uczestnicy poznając Rezerwat przyrody nieożywionej leżący pomiędzy miejscowościami CzarnorzekiKorczyna. Rezerwat ten tworzy zespół ostańców skalnych, które sięgają nawet ponad 20m, zbudowane są z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, który pod wpływem erozji stworzył swoje oryginalne kształty.

b)       Dodatkową atrakcją będzie Basen w Jaśle.

W kompleksie zlokalizowany jest basen kryty oraz  basen otwarty. Kompleks basenu otwartego został poddany w 2013 roku modernizacji. Niecka została spłycona i podzielona na dwie części: część pływacką o długości 25 m i głębokości w zakresie 1,1 – 1,8 m oraz rekreacyjną z atrakcjami wodnymi. Wśród nich znalazły się dwie zjeżdżalnie: rodzinna, na której mogą zjeżdżać naraz obok siebie trzy osoby oraz dłuższa anakonda, grzybek dla dzieci, a także huśtawka ze sztuczną falą.

5.       Wycieczka do Przemyśla

a)       Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpinie Coaster

Uczestnicy będą korzystać z dwuosobowych pojazdów typu Alpinie Coaster na 350 m torze

b)       Plac wodny

Przeznaczony jest  dla dzieci w różnym wieku. Składa się z niecki, w której znajdują się zabawki wodne oraz zaplecze sanitarno-szatniowe, zespół natrysków, ciągów pieszych i terenów zielonych.

c)       Bolestraszyce

Arboretum należy do zabytków przyrody i kultury Polski. Zgromadzono tutaj kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kolekcjach m.in. dendrologicznej, pomologicznej, roślin wodnych, bagiennych, rzadkich, zagrożonych, ginących i chronionych we florze polskiej, roślin z rodziny wrzosowatych oraz szklarniowych, użytkowych i biblijnych.

 

W pozostałe dni zostaną zorganizowane atrakcyjne zajęcia na terenie tutejszej gminy.

Dodatkowo dzieciom zapewnione zostanie wyżywienie oraz bezpłatny dowóz (szczegółowy harmonogram zostanie dostarczony zapisanym dzieciom w późniejszym terminie).

Odpłatność uczestników wynosi 190,- zł dla dzieci z terenu gminy Jawornik Polski. Istniej możliwość zapisania dzieci z poza terenu tutejszej gminy (odpłatność w wysokości 450,- zł).

Opłatę można wpłacać w Urzędzie Gminy w Jaworniku Polskim lub na konto bankowe Gminnego Ośrodka Kultury w Jaworniku Polskim, Bank Spółdzielczy w Przeworsku, Nr konta: 68 9106 1018 2004 1000 0026 0002 (w tytule przelewu: Półkolonia - imię i nazwisko zgłoszonego dziecka, w terminie od 29.05.2017 do 16.06.2017.

 

 

W przypadku otrzymania dofinansowania z KRUS opłata od rodziców dzieci ubezpieczonych w tej placówce uleganie obniżeniu.

 

« Powrót do wszystkich aktualności

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.