Aktualności

Sprawozdanie z półkolonii w ZS Nr 1

07 sierpnia 2017

    Gmina Jawornik Polski i GOK był organizatorem półkolonii ,, Aktywne wakacje” w dniach 24.07 – 4.08. 2017 r. w półkolonii uczestniczyło 230 uczniów z terenu naszej gminy i okolic w wieku od 6 do 16 lat. Nad bezpieczeństwem czuwało 2 kierowników i 13 opiekunów. W okresie trwania półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo rekreacyjnych i artystycznych korzystając z obiektów szkoły w Jaworniku Polskim i ZPP w Hadlach Szklarskich. W okresie 2 tygodni dzieci zwiedziły Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Narodowe w Warszawie, Zakopane, Zamek w Łańcucie, Ford XII Werner i Arboretum w Bolestraszycach, bawiły się na placu wodnym i torze saneczkowym w Przemyślu, korzystały z term Bania w Białce Tatrzańskiej i basenu otwartego w Jaśle.

    W drugim tygodniu zajęcia w szkole uatrakcyjniły wolontariuszki z programu ,,Projektor – wolontariat studencki”, które przeprowadziły z młodszymi dziećmi zajęcia artystyczne, tańce takie jak: Belgijka, Chocolate, Swing w uliczce, Makarena i festiwal kolorów. Każdego dnia dzieci miały zapewnione 2 posiłki i napoje w stołówce szkolnej albo w restauracji podczas wycieczek. Na zakończenie spotkał się z dziećmi Wójt gminy Pan Stanisław Petynia przekazując pamiątkowe dyplomy i paczki. W trakcie półkolonii dzieci bardzo ze sobą się zżyły, nawiązały się nowe przyjaźnie, chciały, aby półkolonia trwała jeszcze dłużej. Podobały się im ciekawe wycieczki i wyjazdy na baseny. Półkolonia była bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu w czasie wakacji i okazją do zwiedzania naszego kraju.

    Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy ciężko pracowali w okresie urlopowym aby nasze dzieci mogły atrakcyjnie spędzić wakacyjny czas.

« Powrót do wszystkich aktualności

Zdjęcia:

Kliknij na miniaturkę aby powiększyć

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.