Aktualności

Informacja w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

14 kwietnia 2021

W związku z wystąpieniem ogniska choroby zakaźnej tj. wysoce jadliwej grypy pstaków (HPAI) w miejscowości Markowa, pow. Łańcucki - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przeworsku informuje oopublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego (Poz. 1439) Rozporządzenia Nr 11/2021 Wojewody Podkarpackiego z dnia 9 kwietnia 2021 r. ,, W sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w Województwie Podkarpackim" 

 

czytaj dalej...

Twój e-PIT 2020 czeka na Ciebie na e-US

12 kwietnia 2021

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała podatnikom ich zeznania roczne na podstawie posiadanych przez siebie danych. W usłudze Twój e-PIT są najczęściej wypełniane zeznania roczne, czyli PIT-37 i PIT-38.

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą skorzystać z zeznań przygotowanych na formularzach PIT-28 i PIT-36 (rozliczenia udostępnione w usłudze trzeba jednak samemu będzie uzupełnić o dane dotyczące przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej).

czytaj dalej...

Narodowy Spis Powszechny 2021

01 kwietnia 2021

Wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 1 kwietnia 2021 r. startuje Loteria promocyjna Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie internetowej: https://loteria.spis.gov.pl.

Do udziału w loterii uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl oraz zarejestrują się na stronie loterii.

W ramach Loterii odbędzie się 7 losowań. Losowania będą transmitowane na żywo poprzez stronę internetową Loterii oraz w mediach społecznościowych GUS, na kontach w serwisach Youtube oraz Facebook.

Nagrodami w Loterii są karty podarunkowe o wartości 500 zł i 1000 zł każda oraz 16 samochodów miejskich  - Toyota Yaris. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rusza 22.04.2021 r. dlatego ważne jest zachowanie wiadomości z 10 - znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu.

 

UWAGA

W związku z trwającym NSP 2021 otrzymujemy sygnały o tym, że pojawili się oszuści, podający się za rachmistrzów spisowych. Prosimy, aby w takich sytuacjach przypadki te zgłaszać na Policję. Prawdziwi rachmistrze rozpoczną pracę dopiero od 4 maja br.

Link do informacji z TVP3 Rzeszów dotyczącej tego problemu.

czytaj dalej...

Informacja o nieodpłatnej pomocy prawnej/ nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

25 marca 2021

Zgodnie z sugestiami wystosowanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości odnoszącymi sie do konieczności podejmowania działań prmujących świadczenie usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. 

czytaj dalej...

Narodowy Spis Powszechny 2021 - wersja demonstracyjna aplikacji

22 marca 2021

Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją spisową w wersji demonstracyjnej, która znajduje się na stronie internetowej: https://demo.spis.gov.pl/. Aby uruchomić aplikację należy kliknąć koło zębate znajdujące się w prawym dolnym rogu strony (wskazuje na nie napis „Tu uruchomisz tryb demo"). Tryb demo umożliwia osobom zainteresowanym zapoznanie się z pytaniami, które już 1 kwietnia 2021 r. pojawią się we właściwym formularzu spisowym NSP 2021. Aplikacja pozwoli na zapoznanie się ze specyfiką i sposobem obsługi formularza. Wcześniejsze zapoznanie się z formularzem spisowym pozwoli na pogłębienie wiedzy na temat pytań w nim zawartych oraz przygotowanie się do odpowiedzi na nie przy wypełnianiu wersji ostatecznej formularza.

czytaj dalej...

XVIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo

17 marca 2021

Placówka Terenowa KRUS w Przeworsku informuje, że rozpoczęła się XVIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo w kategorii gospodarstw indywidualnych. Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. 

czytaj dalej...

Narodowy Spis Powszechny 2021

17 marca 2021

Już 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Na stronie spis.gov.pl została opublikowana lista pytań w NSP 2021.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami, jakie będą zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021”

czytaj dalej...

< 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

width=
Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
http://med4treat.top